اورمو اؤلکه سی

نویسنده : admin سه شنبه 30 مهر 1392, 18:24
نخستین همایش ملی تاثیر پس روی آب دریاچه ارومیه بر منابع آب و خاک در تبریز آغاز شد .دبیر این همایش ملی گفت: چاره اندیشی برای احیای این دریاچه به علت تاثیرات مخرب آن برکشاورزی و اقتصاد منطقه ضروری است .
آقای منیری فر افزود: دراین همایش 130 مقاله از 31 استان و دانشگاه های کشور به دبیرخانه رسیده بود که از این تعداد 30 مقاله در هفت پانل تخصصی در 2 روز ارایه می شود .
وی اضافه کرد : ژئوشیمی خاک های شور، الگوی کشت در شرایط شور، حاصلخیزی خاک دراین مناطق و برنامه ریزی آبیاری مناطق و منابع آب در مناطق شور از جمله محورهای همایش است .دسته بندی : اخبار بحران دریاچه اورمیه ,
برچسب ها : همایش ملی تاثیر پس روی آب دریاچه اورمیه بر منابع آب و خاک , تبریز , بحران دریاچه اورمیه , احیاء دریاچه اورمیه ,


نویسنده : admin سه شنبه 30 مهر 1392, 17:36
دبیر اجرایی خانه کشاورز آذربایجان گفت: مشکل پسروی دریاچه ارومیه از سال 70 آغاز شده بود و در اوایل سال 80 نیز تاثیرات خود را بر روی زمین های کشاورزی گذاشته است.


به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی قنبری ظهر امروز در نخستین همایش ملی تاثیر پسروی دریاچه ارومیه بر منابع آب و خاک گفت: محققان برای رونق داشتن بخش تولید باید راه چاره ای برای ذینفعان داشته باشند.

وی افزود: ماشین آلات سنگین نمک را به روش غیر علمی از دریاچه ارومیه برداشت می کنند و نمک ها را باد به شهرهای اطراف دریاچه می برد.

 قنبری گفت: استراتژی و سیاست های خودمان را باید بر اساس شرایط و ضوابط حال حاضر تغییر دهیم، در غیر این صورت کارایی منابع تولید به حد اقتصادی نمی رسد.

وی از غفلت صدا و سیما به وظیفه اصلی خود در جهت اطلاع رسانی برای چگونه پیشگیری کردن خشک شدن دریاچه ارومیه انتقاد کرد و گفت: این رسانه می توانست با اجرای برنامه هایی با حضور مسئولان و کارشناسان در خصوص پیشگیری از خشک شدن دریاچه ارومیه وارد عمل شود که متاسفانه این امر تحقق نیافت. دسته بندی : اخبار بحران دریاچه اورمیه ,
برچسب ها : بحران دریاچه اورمیه , احیاء دریاچه اورمیه , برداشت نمک , بادهای نمکی , همایش ملی تاثیر پسروی دریاچه اورمیه ,


نویسنده : admin سه شنبه 30 مهر 1392, 14:07

پرتال هواداران والیبال اورمیه – سعید / پس از آن‌که در تماس تلفنی با رحیم قارسی پیشنهاد انجام گفتگویی مفصل را به وی دادیم، بی هیچ اما و اگری قبول کرد و ما را به خانه والیبال و محل انجام تمرینات و آموزش‌های تیم‌های پایه دعوت کرد. خوشرویی، مهربانی و میزبانی خوب در خانه والیبال، ما را بیش از پیش شیفته این پیشکسوت والیبال اورمیه کرد؛‌ میزبانی‌ای که بسیار ساده اما خالصانه و با مهربانی تمام انجام شد. گفتگوی ما با رحیم قارسی را در زیر می‌خوانید؛ صحبت‌های بسیار جالبی در این گفتگو مطرح شده است و حتی ریشه موفقیت والیبال اورمیه یا از بین رفتن والیبال در برخی شهرهای دیگر مورد بحث قرار گرفته است:

گفتگوی اختصاصی با پاسور اورومی تیم ملی در دهه پنجاه / رحیم قارسی: استعدادیابی در اورمیه وضعیت خوبی دارد / عدم توجه به تیم‌های پایه باعث از بین رفتن والیبال در برخی شهرها شده است / گفتگو والیبال رحیم قارسی  / پرتال هواداران والیبال اورمیهدسته بندی : والیبال برتر ,
برچسب ها : لیگ برتر والیبال , والیبال شهرداری اورمیه , رحیم قارسی , پیشکسوتان والیبال اورمیه ,


نویسنده : admin سه شنبه 30 مهر 1392, 13:50
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی از هزینه اعتباری بالغ بر 180 میلیارد ریال برای احداث تالار مرکزی ارومیه خبر داد.


به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد باقر کریمی پیش از ظهر سه شنبه در جریان بازدید استاندار آذربایجان غربی از تالار مرکزی ارومیه افزود: برای احداث تالار مرکزی ارومیه تاکنون 180 میلیارد ریال هزینه شده و در حال حاضر از 86درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه پروژه تالار مرکزی ارومیه در زمینی به مساحت 12 هزار متر مربع در حال احداث بوده و دارای بخش های مختلفی از جمله دو سالن تخصصی، سالن نمایش و سالن تخصصی نمایش است، اظهار داشت:  تالار مرکزی ارومیه از طرح های مهر ماندگار آذربایجان غربی محسوب می شود.

استاندار آذربایجان غربی همچنین با حضور در محل اجرای پروژه مركز جامع توانبخشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، روند اجرا و مراحل پیشرفت این پروژه را بررسی کرد و گفت: متاسفانه پیشرفت فیزیكی متناسب با پیشرفت ریالی نبوده و انتظار می رود كه پیمانكار با شتاب بخشی در اجرا و افزایش جبهه كاری، كندی كار را جبران کند.

مرکز جامع توانبخشی ارومیه در زمینی به مساحت 18 هزار و 653 مترمربع و زیربنای بالغ بر 10 هزار متر مربع احداث می شود که در حال حاضر 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.دسته بندی : پروژه های عمرانی،خدماتی اورمیه ,
برچسب ها : احداث تالار مرکزی اورمیه ,


نویسنده : admin سه شنبه 30 مهر 1392, 13:48
مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی از پیشرفت فیزیکی 78.5 درصدی ورزشگاه 15 هزار نفری ارومیه خبر داد.


به گزارش خبرنگار مهر، علی خلیلی صبح سه شنبه در جریان بازدید استاندار آذربایجان غربی افزود: ورزشگاه 15 هزار نفری ارومیه در حال حاضر از 78.5 درصد پیشرفت فیزیكی برخوردار بوده و هم اکنون زمین چمن مصنوعی، جایگاه تماشاچیان و تاسیسات زیرساختی آن پایان یافته است.

وی با بیان اینکه هم اکنون عملیات نصب نورافکن ها، ساخت بخش های اداری، آماده سازی مبادی ورودی و خروجی ورزشگاه، آزادسازی اطراف مجموعه و احداث پارکینگ خودروها در حال اجرا است، اظهار داشت: کمبود اعتبار عامل اصلی تاخیر در اتمام استادیوم 15 هزار نفری ارومیه است.

استادیوم 15 هزار نفری ارومیه بعد از گذشت 8 سال از آغاز کلنگ زنی مقرر بود سال 87 به بهره برداری برسد ولی هنوز به بهره برداری نرسیده است، کمبود اعتبار و ضعف پیمانکار از دلایلی است که این طرح هنوز آماده افتتاح نشود.

عملیات اجرای ورزشگاه 15 هزار نفری شهید باکری ارومیه از سال 83 در زمینی به مساحت 19 هزار متر مربع آغاز شده که اتمام این طرح بزرگ ورزشی با توجه به نیازهای ورزشکاران و جایگاه ورزشی ارومیه در میزبانی مسابقات ملی و بین المللی ضروری است.
دسته بندی : پروژه های عمرانی،خدماتی اورمیه ,
برچسب ها : ورزشگاه 15 هزار نفری شهید باکری اورمیه ,موضوعات
» اخبار اورمیه (903)
» اخبار بحران دریاچه اورمیه (1021)
» پروژه های عمرانی،خدماتی اورمیه (548)
» پروژه های عمرانی،خدماتی استان (172)
» سیاسی (178)
» اقتصادی (529)
» اجتماعی (323)
» ادب،فرهنگ و هنر (133)
» علمی، آموزشی (201)
» پزشکی،سلامت (204)
» میراث فرهنگی و گردشگری (401)
» حوادث و سوانح (227)
» هواشناسی (224)
» محیط زیست (261)
» گزارش تصویری (301)
» والیبال برتر (1077)
» ورزشی (218)
» اخبار ایران و جهان (218)
» وقایع تاریخی ایران و جهان (19)
» وقایع تاریخ آذربایجان (18)
» وقایع تاریخی اورمیه (10)
» تورک دیلی (8)
» نام آوران اورمیه (88)
» نام آوران آذربایجان (127)
» آذربایجان فولکلوری (11)
» آذربایجان دبلری (19)
» مذهبی دبلر (31)
» اورمو عاشیقلاری (19)
» موسیقی آذربایجانی (19)
» تورک شعرلر (7)
» استاد شهریار+شعر و عکس (10)
» داستان ها و افسانه های آذربایجان (8)
» فرودگاه اورمیه (3)
» دانشگاه اورمیه (10)
» امام زاده ها - مساجد تاریخی (24)
» بناهای تاریخی اورمیه (104)
» پارک های اورمیه (17)
» حمام های قدیمی اورمیه (5)
» دره ها-آبشارها -چشمه ها (18)
» قلعه ها -تپه ها-غارها (22)
» کلیساهای اورمیه (17)
» کتیبه های تاریخی اورمیه (7)
» مراکز اقامتی و تفریحی اورمیه (12)
» مقبره های اورمیه (10)
» موزه های اورمیه (12)
» در باره اورمیه (12)
» سوغات،صنایع دستی،غذاها (19)
» جاذبه های گردشگری و طبیعی اورمیه (60)
» گالری عکس بازار اورمیه (8)
» گالری عکس دریاچه اورمیه (33)
» گالری عکس اورمیه (60)
» گالری عکس اورمیه قدیم (11)
» آثار طبیعی آذربایجان غربی (36)
» آثار تاریخی آذربایجان غربی (104)
» گالری عکس سایر مناطق آذربایجان (25)
» تصاویر دیدنی (40)
» کلیپ شعرای آذربایجان (5)
» کلیپ اورمیه (5)
» کلیپ موسیقی آذربایجانی (7)
» کلیپ ورزشی (8)
» کلیپ های متفرقه (10)
» دانلود فایل های صوتی (5)

صفحات

پیوندهای روزانه

نویسندگان

» admin (6558)

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو